Kariera Roberta Kubicy

Dla Roberta Kubicy motoryzacja od dziecka była najważniejsza, poświęcił…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (2)Dla Roberta Kubicy motoryzacja od dziecka była najważniejsza, poświęcił się jej całkowicie i po szczeblach kariery wspinał się na sam szczyt czyli wyścigów Formuły 1, w której z sukcesami brał udział przez kilka sezonów do momentu, gdy doznał poważnej kontuzji ręki podczas wyścigów rajdowych. Robert Kubica jak dziecko ścigał się w wyścigach gokartowych, pierwszy raz zasiadł za jego kierownicą w wieku sześciu lat. Przełomowym momentem w karierze tego sportowca był rok 2005 kiedy to wygrał zawody World Series by Renault, ten wynik dał mu przepustkę do upragnionych wyścigów Formuły 1. Kontrakt w tych najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie podpisał z drużyną BMV Sauber i stał się trzecim kierowcą tego teamu w sezonie 2006. Pierwsze podium wywalczył podczas Grand Prix Włoch 10 września 2006 roku, na pierwsze swoje zwycięstwo i zarazem jedyne musiał poczekać do 8 czerwca 2008 kiedy to w Kanadzie wygrał  wyścig Grand Prix. Był to najlepszy sezon w jego karierze, w którym w klasyfikacji końcowej uplasował się na czwartym miejscu.